KONFERENCE

APIL má právní identitu

30. června 2021

Přední dodavatelé technologií v oblasti logistiky se rozhodli založit Asociaci pro inovace v logistice, z. s. (APIL), a to ve formě spolku. Jedná se o společnosti KVADOS, Toyota Material Handling CZ, Netdirect, DEXTRUM Fulfillment, Kardex, LOGICON Partner, BITO-Lagertechnik Bittmann , TMT, ALIS tech a HONEYWELL, které společně již dlouhodobě spolupracují a nově se rozhodly rozšířit spolupráci především v oblasti logistických inovací.

„Nechceme mít jen další organizaci sdružující firmy podnikající v oblasti logistiky, ale chceme vytvořit unikátní platformu pro společné inovace“ uvádí Miroslav Hampel, generální ředitel KVADOS, a zvolený předseda Výkonné rady Asociace.

Oblast logistiky prochází intenzivním rozvojem a nejen v České republice budeme v nejbližších letech svědky nasazování automatizace a robotizace. Pro řadu klientů to bude představovat složité rozhodování jak jednotlivé stávající řešení integrovat s novými trendy a technologiemi, jako jsou autonomní roboti a technologické komplety pro manipulaci s paletami, přepravkami nebo zbožím. Cílem asociace APIL je, díky společné spolupráci a úsilí specialistů zapojených členů, připravit již vzájemně integrované řešení, které umožní zákazníkům tyto technologie nasazovat rychleji a bez rizika komplikací integrace.

Jaroslav Žlábek, jednatel společnosti Toyota Material Handling CZ, a také místopředseda Výkonné rady, pojmenovává svá očekávání: „Jsem rád, že naše nadnárodní společnost se může i v České republice zapojit do této inovační aktivity. Naším cílem je přispět poskytnutím zázemí a zkušenostmi skupiny Toyota, a to především v co efektivnějším nasazování autonomní manipulační techniky do logistických procesů a doplnit je propojením s dalšími automatizačními a robotizačními technologiemi ostatních členů a partnerů APIL.

Budovaný ekosystém a platforma pro společný inovační vývoj zahrnuje integraci řešení od B2C a B2B portálů integrovaných s libovolnými ERP systémy zákazníka. Ty lze dále doplnit o moderní WMS systémy a sjednotit do jednotné platformy pro řízení automatizace a robotizace. Společně pak s logistickými roboty, autonomními manipulačními vozíky napojenými na výkonné dopravníky, které lze doplnit o celou řadu komponent jako například váhy, balící a kompletační prvky a automatizované zakladače. To vše přináší nové požadavky na vybavení skladových prostor regálovými systémy, přepravkami a paletami doplněné o RFID čipy nebo jednotky pro IoT. Další partneři přinášejí inovační technologie pro bezpečnost ve skladech při vzájemném kontaktu lidí a techniky nebo moderní přenosné zařízení. To vše doplňují ať již odborné služby a poradenství v logistice, tak poskytování moderních fulfillmentových služeb založené na technologii zapojených členů.

Showroom

Členové Asociace se rozhodli společně vybudovat unikátní ShowRoom, kde budou na jednom místě prezentovat své nejmodernější technologie vzájemně integrované a jako testovací laboratoř pro společný inovační vývoj.

„Naším cílem je aktivní zapojení všech členů do inovačních procesů, spolupráce na vývoji a integraci komplexních technických řešení, sdílení specifických znalostí a zkušeností mezi členy Asociace.“ doplňuje Jiří Novotný ze společnosti LOGICON Partner, místopředseda Výkonné rady.

Členové si vytýčili ambiciózní misi, stát se do 3 let nejrespektovanější asociací v oblasti inovací v logistice v České republice a přispět k rozvoji vzdělávání v oblasti logistiky a to včetně spolupráce s vysokými a středními školami, aby se na pracovním trhu objevilo více logistiků a specialistů schopných nasazovat přicházející sofistikované a komplexní technologie pro logistiku a související dopravu.

Všechny aktuality

Staňte se členem naší asociace

stát se členem
© 2021 Asociace pro inovace v logistice. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram