KONFERENCE

AT Computers využívá Cubiscan pro pořizování kvalitních logistických dat od KVADOS Group

18. srpna 2021

Společnost AT Computers, a.s. začala využívat zařízení Cubiscan 325 pro pořizování kvalitních logistických dat a vytvoření takzvaného digitálního dvojčete pro každý sortiment. Zařízení dodala společnost BETTAROE Robotics ze skupiny KVADOS Group. Součástí dodávky bylo ucelené řešení pro pořizování údajů přímo ve skladu, a proto je součástí i mobilní vozík, který je osazen počítačem s dotykovým displejem, čtečka čárového kódu, záložní zdroj i kamera pro snímání fotek.

Díky tomu mohou v AT Computers snadno pořizovat logistická data, jako je váha a rozměr, a společně s dalšími doplňkovými daty zadávanými ručně je aktualizovat přímo v informačním systému. Výhodou zařízení Cubiscan je nejen pořízení rozměrů, ale také výpočet prostorových dat daného výrobku. A přesně to dělá z výrobce Quantronix, Inc. světovou jedničkou v oblasti digitálního dimensioningu pro komerční použití. Součástí dodávky byla také softwarová aplikace myFABER® Dimensioning, která tvoří uživatelskou část a umožňuje snadnou obsluhu zařízení. Nabízí možnost vkládání dalších ručních údajů, jako je například typ balení nebo expedovatelnost, které je možné pořídit přímo ve skladu. Přes integrační API může být řešení propojeno s libovolným ERP nebo WMS systémem, v případě zákazníka AT Computers se jedná o systém QI.

„Dodané řešení nám umožnilo velmi efektivně a v krátké době pořídit kvalitní data pro téměř 5 000 sortimentů z naší nabídky. Díky kvalitním logistickým datům budeme schopni optimálně plánovat expedici, balení i dopravu a s využitím logistických dat počítáme i v dalších procesech kontroly a automatizace expedice,“ uvádí manažer logistiky Tomáš Holaň a doplňuje: „Byli jsme s kolegy příjemně překvapeni snadností ovládání a kvalitní podporou týmu dodavatele, který celé řešení rychle přizpůsobil našim požadavkům a potřebám. Už nyní plánujeme pořízení dalšího Cubiscanu.“ Po začlenění společnosti BETTAROE Robotics do KVADOS Group převzala distribuci a dodávky zařízení pro oblast logistiky společnost KVADOS Robotics. Ta je přímým dovozcem a distributorem řady logistických technologií v oblasti robotizace a automatizace a je výhradním distributorem pro ČR a SK.

O AT Computers

AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem 30,4 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů.

Více informací najdete na www.atcomp.cz nebo na www.facebook.com/atcomp.

O KVADOS Group

Skupinu KVADOS Group tvoří společnosti se zaměřením na vývoj a dodávky vlastních softwarových řešení pro oblast digitalizace podnikových procesů a automatizace nejen ve skladu. Zajišťujeme dodávky řešení pro optimalizaci intralogistiky pomocí WMS a také ucelená řešení pro robotizaci a průmyslovou automatizaci. Skupina KVADOS Group je schopna zabezpečit služby od návrhu a optimalizace skladové logistiky až po dodávku mySTOCK® WMS a logistických robotů, včetně jejich integrace do podnikových procesů díky platformě myFABER®. Zároveň dodáváme řešení pro řízení maloobchodních sítí myCASH® POS, podnikové ERP VENTUS® nebo řešení pro digitalizaci procesů a dokumentů myTEAM®.

Dovozcem, distributorem a servisním střediskem logistických robotů a technologií je společnost KVADOS Robotics, oblasti facility a gastro robotů se věnuje dceřiná společnost BETTAROE Robotics. Společně s dalšími dceřinými společnostmi PAC Technology a DERUTEX skupina disponuje více než 200 odborníky a patří k největším dodavatelům v daném segmentu nejen v České republice a střední Evropě.

Všechny aktuality

Staňte se členem naší asociace

stát se členem
© 2021 Asociace pro inovace v logistice. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram