Členská schůze APIL 2022

05. prosince 2022

Asociace APIL úspěšně rozvíjí svou činnost i počet členů

V prvním prosincovém týdnu proběhlo v pořadí druhé shromáždění členů Asociace pro inovace v logistice (APIL), a to v malebné přírodě Beskyd na hotelu Beltine Forest v Ostravici. Samotné setkání však nebylo jedinou náplní akce. Účastníci zavítali například i do prvního robotizovaného fulfillmentového skladu.

V rámci dopolední návštěvy společnosti DÉMOS trade, která je největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v České republice a s další působností také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, mohli účastníci nahlédnout do významně automatizovaných skladů řízených pomocí mySTOCK ® WMS, které dodává a rozvíjí společnost KVADOS, a vybavených válečkovými dopravníky dodanými společnosti TMT včetně automatické váhy, zapáskovačky na konci linky, dále vertikálními skladovými zakladači dodanými společností KARDEX, nebo moderními systémovými vozíky od společnosti Toyota. Veškeré tyto technologie ve spojení s vysoce sofistikovaným WMS umožňují realizovat výkonné logistické operace pro desetitisíce skladových a objednávkových položek a s vysokým expedičním výkonem až přes 10 tisíc zásilek B2B denně, které zahrnují jak sortiment kování, tak plošného materiálu.

Po společném obědě, který následoval, se členové a partneři Asociace přesunuli do Paskova, kde zavítali na prohlídku prvního robotizované fulfillmentového skladu společnosti Dextrum Fulfillment, kde také společnost KVADOS s podporou dalších členů APIL provozuje Showroom inovativních logistických robotizovaných a automatizačních technologií. Pod taktovkou generálního ředitele společnosti KVADOS byla realizována zajímavá exkurze, která účastníky přenesla do světa robotizované a autonomní intralogistiky včetně nově vybudované privátní 5G sítě.

Plní dojmů se členové následně přesunuli do prostor beskydského malebného hotelu, kde se odehrálo samotné oficiální shromáždění členů. Předseda výkonné rady spolku pan Miroslav Hampel se stejně jako v loňském roce ujal prezentace činnosti a hospodaření spolku v roce 2022. Prostor pro představení dostali také tři noví členové a partneři Asociace, a to společnost Packung, Siemens a T-mobile. Stávající členové zase na oplátku doplnili program o představení novinek ve svém produktovém a zákaznické portfoliu za účelem posílení vzájemné spolupráce a integrace nejnovějších a nejmodernějších technologií. A nejen to, v rámci závěrečných úvah padla celá řada zajímavých námětů a plánů pro realizaci v následujících dvou letech, které byly jednohlasně odsouhlaseny. Je na co se těšit!

Večerní neformální program plný diskuzí, dobrého jídla a pití již pouze na závěr opakovaně potvrdil, že platforma spolku Asociace pro inovace v logistice je právě tím místem a způsobem, kde je možné najít cestu, jak zákazníkům nabízet ucelená komplexní řešení s velkou přidanou hodnotou v oblasti logistiky. Těšíme se na další spolupráci!

Všechny aktuality

Staňte se členem naší asociace

stát se členem
© 2021 Asociace pro inovace v logistice. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram