KONFERENCE

Konica Minolta novým členem Asociace pro inovace v logistice

18. srpna 2021

Konica Minolta se zařadila mezi členy Asociace pro inovace v logistice. Přináší rozšíření kompetencí v oblasti zpracování a vyhodnocování video obrazu a zapojí se do společných výzkumných aktivit nejen v intralogistice. Podílet se bude také na projektu showroomu v Paskově u Ostravy, kde budou už na podzim prezentovány ty nejnovější robotizační a automatizační technologie pro sklady.

Na kvalitu celého výrobního a logistického procesu jsou dnes kladeny stále vyšší požadavky. Možnost nahradit lidskou kontrolu pomocí videokamer a pokročilých analytických řešení má proto velký potenciál. Rozvoj, který v posledních letech zaznamenala oblast kvality videí, otevírá v minulosti netušené obzory. Přidejme k tomu výkonné serverové technologie pro výpočty s využitím neuronových sítí a můžeme využívat zcela nových možností automatizace procesů v logistice i výrobě.

Online kontrola provozu

Řešení, které vyvíjí a dodává společnost Konica Minolta v oblasti videodetekce, umožňuje například nastavit kamery na linku ve výrobní společnosti a v online provozu přenášet signál z kamery. Ten je automatizovaně zpracováván pomocí analytického software, který porovnává aktuální obraz se vzorem a kontroluje, zda v předešlé výrobní operaci proběhlo vše v pořádku.

Obdobnou funkčnost plánujeme využít při integraci s dopravníkem v logistickém skladu, kdy bude kontrolována kvalita vyskladnění a zaznamenány klíčové úseky zpracování jednotlivých zásilek. Díky videozáznamu, který obsahuje metadata, je možné jej snadno propojit s jednotlivými zásilkami a úseky procesu expedice. To vše je velice užitečné pro potřeby následné kontroly a případného vyřizování reklamací.

Věříme, že tato řešení budou velmi zajímavá pro mnoho logistických provozů. Spolupráce členů asociace přinesou i v této oblasti další inovace a předpřipravená řešení pro snadnou implementaci do reálného provozu.

O společnosti Konica Minolta 

Konica Minolta Business Solution Czech, spol. s r.o. patří do skupiny Konica Minolta, která je předním výrobce kancelářské techniky a lídrem na trhu mezi poskytovateli produktů, služeb a řešení v oblasti tisku, dokumentů a jejich zpracování. Speciální důraz klade na celkové řešení tisku a správy dokumentů v kancelářském a produkčním prostředí. Uvedená dceřiná společnost se zaměřuje na dodávky video surveillance a video analytických řešení pro optimalizaci výrobních a logistických procesů. Do České republiky je soustředěno řízení výzkumných a vývojových aktivit skupiny v rámci Evropy.

Více informací naleznete na: https://www.konicaminolta.cz/cs-cz

Všechny aktuality

Staňte se členem naší asociace

stát se členem
© 2021 Asociace pro inovace v logistice. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram