KONFERENCE

Slavnostní uvedení robotického paletového vozíku PalletJack od KVADOS Group

05. května 2023

Intralogistika zažívá revoluci. Poprvé v České republice vyjel do skladu plně autonomní robotický paletový vozík PalletJack. KVADOS Group slavnostně uvedla robota na trh 4. května 2023 ve svém showroomu v Paskově u Ostravy. Partnery akce byli T-Mobile, HAI Robotics, DEXTRUM Fulfillment a APIL (Asociace pro inovace v logistice).

Více než 200 účastníků mělo možnost osobně se seznámit s nový modelem paletového robota a funkčností pro sklad obsluhovaný nejmodernějšími robotizovanými technologiemi v reálném provozu. Mezi návštěvníky nechyběly výrobní a logistické společnosti, zúčastnily se také firmy z oblasti automotive, ale i jiných provozů a oblastí. PalletJack byl připojen k první komerční 5G privátní síti od společnosti T-Mobile a předvedl své dovednosti v plné kráse.

A co vlastně PalletJack umí? Řízení robota probíhá s využitím lidaru, díky tomu nevyžaduje fyzické vytváření trasy pomoci QR kódů nebo obdobných navigačních prvků. Robot se orientuje v prostoru pomocí vložené mapy. Je vybaven celou řadou bezpečnostních prvků a certifikován i do provozu, kde bude přicházet do kontaktu s pracovníky. Při pohybu projektuje na zem světelné prvky a pomocí majáků upozorňuje na svůj pohyb. Ochranné senzory monitorují prostor 360° v okolí robota a eliminují možnost srážky s obsluhou nebo s překážkami ve skladu.

„Model, který uvádíme na trh, si poradí s EUR paletami o váze až 2 000 kg, horizontální manipulaci zvládá s přehledem díky přízdvihu 20 cm. Ve skladech nebo výrobních provozech hravě nahradí ručně řízené paletové vozíky. A co je klíčové, podařilo se nám díky uvedené konfiguraci připravit velmi zajímavou cenu pro tohoto robota“, říká o novince Miroslav Hampel, generální ředitel společnosti KVADOS.

Součásti prezentace byly také další technologie, jako například systém pro manipulaci s bednami KLT od společnosti HAI Robotics, kterou KVADOS na českém trhu zastupuje, zařízení Cubiscan pro pořizování digitálních dvojčat sortimentu, nebo také úklidoví roboti společnosti Bettaroe. Partner akce, společnost DEXTRUM Fulfillment, prezentovala služby skladové logistiky, které poskytuje s využitím maximální automatizace a robotizace již více než dvaceti e-shopům.

Zájemci o více informací k možnosti prohlídky showroomu mohou kontaktovat marketingové oddělení společnosti KVADOS.

O společnosti:

Skupinu KVADOS Group tvoří společnosti se zaměřením na vývoj a dodávky vlastních softwarových řešení pro oblast digitalizace podnikových procesů a automatizace nejen ve skladu. Zajišťuje dodávky řešení pro optimalizaci intralogistiky pomocí WMS a také ucelená řešení pro robotizaci a průmyslovou automatizaci. Skupina KVADOS Group je schopna zabezpečit služby od návrhu a optimalizace skladové logistiky až po dodávku mySTOCK® WMS a logistických robotů, včetně jejich integrace do podnikových procesů díky platformě myFABER®

Všechny aktuality

Staňte se členem naší asociace

stát se členem
© 2021 Asociace pro inovace v logistice. Všechna práva vyhrazena.
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram